stack

/خانه /فروشگاه   /ثبت نام   /فراموشی رمز      

شما هنوز وارد سیستم نشده اید

HyperLink

1400/04/02,12:14:51HyperLink
HyperLink

فعالیت های موسسه فرهنگی سرای فردوسی

-40

 

بش قارداش بجنورد ـ رویین ـ اسفراین

هشتم شهریور 1389

دهمین سفر علمی ـ فرهنگی فرهنگسرای فردوسی صبح روز پنج شنبه 6/8 /1389 از جلو فرهنگسرای فردوسی آغاز شد. گروه در مسیر خود از بش قارداش بجنورد و عمارت تاریخی آن بازدید کردند و پس از گشت و گزاری به جانب اسفراین رهسپار شدند.

در اسفراین پس از صرف ناهار از شهر بلقیس که عبارت باشد از بخش کهنسال و قدیمی اسفراین، بازدیدی صورت گرفت که کارشناسان میراث فرهنگی در محلّ توضیحاتی در مورد کاوشها و لایه های شناسایی شده ی این بخش باستانی برای حاضران ارائه کردند.

محلّ استقرار کاروان فرهنگی فرهنگسرا مجتمع اقامتی دانشگاه علوم پزشکی واقع در روستای تاریخی رویین بود. بنابراین کاروان پس از این دیدار به جانب رویین رهسپار شدند اما آقایان دکتر یاحقی و دکتر راشد محصل و آقای سیدی  طبق برنامه ی قبلی به دعوت دبیران ادبیات و تاریخ اسفراین در یکی از دبیرستانهای این شهر حضور یافتند و پس از آنکه هر کدام دقایقی در مورد وضعیت تاریخی و ادبی اسفراین و اهمیت زبان و ادبیات فارسی برای حاضران سخن گفتند ساعتی را هم به پرسش های متعدد دبیران و استادان زبان فارسی دانشگاه های اسفراین پاسخ دادند.

برنامه ی روز بعد کاروان فرهنگی بازدید از روستای تاریخی رویین و دره ی اردغان و بازدید علمی از آرامگاه شیخ عارف بیدوازی، سدّ اسفراین، غار انوشیروان و جاذبه های سیاحتی این منطقه بود.

هیأت فرهنگی فرهنگسرای فردوسی پس از صرف ناهار در رستوران شهرداری اسفراین از طریق دشت جوین عازم سبزوار و مشهد شد. HyperLink
HyperLink

HyperLink
HyperLink


ورود به پنل کاربری
نام کاربری :  
رمز عبور :  
شما وارد سیستم نشده اید
رمز عبور را فراموش کرده ام
ثبت نام جدید

         در حال بروز رسانی سایت55


تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی و هنری سرای فردوسی می باشد
طراحی و پیاده سازی : باتیس