stack

/خانه /فروشگاه   /ثبت نام   /فراموشی رمز      

شما هنوز وارد سیستم نشده اید

HyperLink

1400/04/02,13:20:45HyperLink
HyperLink

فعالیت های موسسه فرهنگی سرای فردوسی

-26

 

نهمین سفر علمی فرهنگسرای فردوسی : نام سفر
تربت حیدریه، کاشمر، خلیل آباد، بردسکن : مکان
 
  یازدهم اردیبهشت ماه 1389
: زمان

 


 

سفر کاشمر ـ بردسکن
در ادامه ی سفرهای علمی و فرهنگی فرهنگسرای فردوسی طیّ روزهای 9 و 10 اردیبهشت ماه 1389 نهمین سفر علمی به مقصدهای تربت حیدریه، کاشمر، خلیل آباد، بردسکن انجام گرفت.
در این سفر که بیش از 70 تن از استادان، پزشکان، مهندسان، دانشجویان پزشکی و عامه فرهیختگان خراسان شرکت کرده بودند صبح روز پنج شنبه 9 اردیبهشت با دو اتوبوس در مسیر تربت حیدریه ابتدا از بنای تاریخی بازه هور دیداری علمی صورت گرفت. گروه پس از آن در تربت حیدریه از آرامگاه قطب الدین حیدر و موزه ی مردم شناسی تربت بازدید کردند. در ابتدای ورود هیأت با هماهنگی لازم از کارخانه ی تولید فرش آستان قدس دیدن کردند. ظهر آن روز پس از صرف ناهار در مرکز رفاهی فرهنگیان کاشمر از بناهای مذهبی شهر کاشمر: باغ مزار، امامزاده سید حمزه و سید مرتضی و آرامگاه مدرس بازدید کردند. در این مسیر مهمانان از توضیحات باستان شناسی استاد رجبعلی لباف خانیکی و اطلاعات تاریخی آقای مهدی سیدی و همچنین مطلعین محلی استفاده کردند.
برنامه ی علمی روز جمعه در مسیر علی آباد کاشمر و دیدار از برج تاریخی آن بود و پس از آن دیدار از روستای هُدک و درختهای کهنسال و اسطوره ای آن صورت گرفت، در ادامه گروه علمی فرهنگسرا در پای برج فیروزآباد کاشمر از توضیحات مسوولان محلی و اطلاعات تاریخی استاد لباف استفاده کردند.
گروه علمی فرهنگسرا پس از سفر ناهار در کاشمر از مسیر جاده کوهستانی و زیبای ریوش و نیشابور شامگاه آن روز به مشهد بازگشتند در حالی که از دیدار این منطقه ی آباد و تاریخی سرخوش و خرسند بودند.

لازم به یادآوری است که در این سفر با هماهنگی هایی که توسط دانشور گرامی جناب آقای محمدباقر اولیایی صورت گرفته بود همه جا از هیأت علمی فرهنگسرا استقبال بی سابقه ای به عمل آمد، کما این که شهردار محترم بردسکن جناب آقای مقامی به همراه بخشداران نواحی مربوط شخصاً به استقبال هیأت آمده بودند که به این وسیله از همه ی این عزیزان سپاسگزاری می شود. 

 HyperLink
HyperLink

HyperLink
HyperLink


ورود به پنل کاربری
نام کاربری :  
رمز عبور :  
شما وارد سیستم نشده اید
رمز عبور را فراموش کرده ام
ثبت نام جدید

         در حال بروز رسانی سایت55


تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی و هنری سرای فردوسی می باشد
طراحی و پیاده سازی : باتیس