stack

/خانه /فروشگاه   /ثبت نام   /فراموشی رمز      

شما هنوز وارد سیستم نشده اید

HyperLink

1400/04/02,12:06:48HyperLink
HyperLink

فعالیت های موسسه فرهنگی سرای فردوسی

-41

استان گلستان

3 آذرماه 1389

 

یازدهمین سفر علمی ـ فرهنگی فرهنگسرا روز چهارشنبه 3 آذرماه 1389 به مقصد استان گلستان انجام شد و طی سه روز گشت و گذار علمی در این استان سرانجام شامگاه جمعه 6 آذرماه به پایان رسید.

 روز اول پس از دیدار کوتاهی از بجنورد گروه علمی فرهنگسرا شب را در تنگراه (جنگل گلستان) مهمان پدر طبیعت ایران جناب آقای دکتر بسکی بودند و در کتابخانه ی دل انگیز ایشان بیتوته کردند. ادامه ی سفر بامداد روز پنج شنبه برابر با عید فرخنده ی غدیر با میمنت و خجستگی به سوی گرگان بود. در مسیر از پارک زیبای جنگلی النگدره دیداری صورت گرفت و با رنگ های الوان پاییزی نجوایی علمی انجام یافت. همسفران از دیدار این همه زیبایی و لطف طبیعی که خداوند بزرگ به عرصه ی جنگلها هدیه کرده است سرمست شدند و راه خود را به سوی شهر آق قلا ادامه دادند.

 دیدار از موقعیت اجتماعی و فرهنگی آق قلا و به دنبال آن صرف ناهار دو ساعتی زمان برد. قرار بود هیأت در مراسم کشتی محلی که در سالن ورزشی شهر برپا بود شرکت کنند که به دلیل محدودیتی که برای حضور خانم ها وجود داشت این برنامه عملی نشد و سفر به سوی بندر ترکمن ادامه یافت.

 موقعیت بندری و اقتصادی این بندر آزاد و دیدار هیأت از آشوراده و رها شدن در سینه ی آبهای نیلگون خزر در یک غروب دل انگیز بر جاذبه ی این سفر در نگاه همسفران افزود.

 گروه علمی فرهنگسرا پس از بازگشت به گرگان و دیدار از منطقه ی ناهارخوران و صرف شام، شب را در مهمانسرای مرکز آموزش عالی حکیم جرجانی به سر بردند و از مهمان نوازی گرم و صمیمانه ی جناب آقای دکتر جباری، رئیس محترم مرکز برخوردار شدند. همین جا لازم است مراتب تشکر فرهنگسرا را خدمت ایشان و همکارانشان اعلام کنیم. فردای آن روز در آفتاب دل پذیر و هوای مساعد پاییزی گرگان همسفران عازم روستای زیارت واقع در 10 کیلومتری ناهارخوران شدند.

 روستای زیارت از سوی میراث فرهنگی و گردشگری استان به عنوان یکی از روستاهای نمونه ی کشور بازسازی شده و بر جنبه های گردشگری آن تأکید گردیده است. گروه پس از دیداری علمی و عبرت انگیز از این روستای زیبا مسیر سفر خود را به سوی مینودشت ادامه دادند.

 در مینودشت دکتر غلامعلی بسکی، پدر طبیعت ایران، در مجتمع کشت و صنعت دشت مینو وابسته به موقوفه ی دکتر بسکی به انتظار هیأت علمی فرهنگسرا بود که به محض رسیدن و عرض خوشامد و خیرمقدم و آشنایی با همسفران، توضیحات مفصّل و شیرین خود را در مورد اهمیت طبیعت و محیط زیست و همچنین تأسیسات و اقداماتی که در این کشت و صنعت صورت گرفته آغاز کرد و هیأت را در جریان فعالیتهای کشاورزی و تولیدات ارگانیک این مجتمع قرار داد.

 گروه ناهار را با همراهی دکتر بسکی در مینو دشت صرف کرد و چون وقت گذشته بود عازم بازگشت شد و سفر پس از عبور از جنگل گلستان، بجنورد، شیروان و قوچان سرانجام ساعت 10 شب به مشهد منتهی شد. HyperLink
HyperLink

HyperLink
HyperLink


ورود به پنل کاربری
نام کاربری :  
رمز عبور :  
شما وارد سیستم نشده اید
رمز عبور را فراموش کرده ام
ثبت نام جدید

         در حال بروز رسانی سایت55


تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی و هنری سرای فردوسی می باشد
طراحی و پیاده سازی : باتیس